Zagrebačka županija

Dan rođenja blaženoga Alojzija Stepinca - 8. svibnja, ujedno je i Dan općine Krašić. Općine koje ove godine slavi 28. obljetnicu osnutka.

U prigodi Dana općine ispred spomenika blaženoga Alojzija Stepinca položeni su vijenci, a potom je održana i kraća svečanost, prigodom koje su DVD-u Pribić, DVD-u Prekrižje i NK Pribić uručena općinska priznanja. Općinski načelnik Josip Petković Fajnik osvrnuo se na učinjeno u proteklome mandatu, s naglaskom na komunalnu infrastrukturu.

- Uređeno je 15 kilometara cesta, što nerazvrstanih, što općinskih ulica. Asfaltirano je i desetak kilometara županijskih i lokalnih cesta u nadležnosti Županijske uprave za ceste. Prije pandemije koronavirusa u Krašić je godišnje dolazilo oko 50.000 hodočasnika, pa je za nas iznimno važna bila i gradnja prvoga javnog parkirališta - rekao je Petković Fajnik. Rekao je i da građevinsku dozvolu čeka projekt gradnje kanalizacije u Krašiću i susjednom Brezariću, da je za ishođenje dozvola spreman i projekt gradnje 15 kilometara cjevovoda od vodocrpilišta u Puškarovom Jarku prema Pribiću i ostatku općine, da se projektira vodovod za naselje Mirkopolje.

- Nema ni jednoga projekta u našoj općini, a iza kojega nije čvrsto stala Zagrebačka županija. Zahvala Županiji što je prepoznala važnost naše općine i u strategiju razvoja turizma uvrstila Krašić kao nositelja razvoja vjerskog turizma - rekao je Petković Fajnik.

Svečanosti je prisustvovao i župan Stjepan Kožić, rekavši da Krašić treba postati svetište u rangu Marije Bistrice i Trsata.

- Stoga zajedno trebamo razvijati infrastrukturu, posebno prometnice - rekao je župan, dodavši da Županija pomaže ovoj općini i u ostalim segmentima života, poput gospodarstva i poljoprivrede.

- Čekamo i lokacijsku dozvolu za proširenje sportske dvorane, kako bi unutar nje dogradili tribine - rekao je župan.

Prisutnima na svečanosti također su se obratili gradonačelnik Slunja Juro Katić i saborski zastupnik Ante Deur.

 

22

33

 

 

Pin It

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.

Ok